Warning: session_start(): open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php56/sess_n7t9b1m3ao3bkjmkaebbb4lfh5, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/yalovadanhaberle/public_html/index.php on line 24

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/yalovadanhaberle/public_html/index.php:24) in /home/yalovadanhaberle/public_html/index.php on line 24
Evet, dostlar ikinci yazımda yine ben… Yalovadan Haberler - Yalova Haber
Advert
Evet, dostlar ikinci yazımda yine ben…
Bilgin Akıllıoğlu

Evet, dostlar ikinci yazımda yine ben…

Bu içerik 2815 kez okundu.

İlk yazımdan duyduğum memnuniyet ve aldığım ilgiden dolayı mutluyum, sanırım sizlerde öylesinizdir.

   Güzel bir tatil gezimi bitirdim, piyasamıza ve insanlığa faydalı şeyler peşinde koşuyorum ve bunları çok yakında Yalova’ma güzel bir şekilde sunacağım.

 İlk durak Yunan Adası Milas dostlar, burada kaparileri dolaştım. Bilmeyen varsa, kapari yerde ve yamaçlarda yetişen çiçek öncesi tohum gibi taç yaprakları yenen, turşusu olarak muhafaza edilen, kurusu ve çayı yapılan bir bitki. Faydalı çok dostlar, çağımızın illeti sayılan M.S hastalığına iyi gelen onu tedavi eden tek bitkidir.

Daha sonra ikinci adamızda Lios, bizim Manisa yöresi ve benim gitmeden Yalova’da ormanlarında bulunduğum akciğer kanserine tedavi edici yapışkan andız otu bol miktarda var.

Daha sonra üçüncü adamızda, bol miktarda adaçayı ve kontranlar bulduk. Sarı kontranları, Yalova’mızda da bol miktarda koruma altındaki dağlarımızda da bulabiliyoruz, kurusu çayı içilebilen kışlık çaylarımızda kullanılabilen, tazesinden hakiki zeytinyağı olma özelliği olan bir bitkimiz.

Çayını ve yağını içebiliriz mide, üsler, yara, gastrit iç yaralarını tedavi eder, iyileştirir, ayrıca dış yaraların kapanmasını sağlayan sağlıklı bir bitkimizdir. Diğer ada da civan perçemi boldu. Civan perçemi yetişmesi ve bulunması bakımından Yalova ormanlarımız sadece beyazına müsait, ayva dana tabir ettiğimiz beyazların bol miktarda ormanlarımızda var. Bir ses duydum neye mi yarıyor? Bence kadınların evlerinden eksik etmeyeceği bir bitki, kadın sorunlarınızın affınızla özel günlerinizde ağrılı dönemi, ağrı kesici, azaltıcı ve hatta gün düzenleyici güzel bir bitkidir.

 Sırada erkeklere geldi tabi ki…

Yalova’mız da bal birliği diye bir derneğimiz var ve şanslıyız il olarak en kaliteli, kestane, ıhlamur, yayla balı, çiçek balı en iyi ve propolis ballarını bize sunuyorlar. Bal, polen, yiyin dostlar iyi gelir, iyi gelir.

Baharatları bol bol kullanınız, fırsat buldukça bitki çaylarını içiniz ve sağlıkla yaşayın inşallah. Sona mı geldik. Yok, sayfamıza hediyem, 3 adet kantaron yağı kullanım amaçlı veriyorum.

Yöneticimiz şanslı üç kişiye nasıl isterse dağıtsın afiyet ve sağlıkla.

Natura Baba Bilgin Akıllıoğlu.

Ben doktor değilim, bunlar tamamlayıcı tıp literatürde kabul edilmiş şeyler, inşallah kullanırız ve faydalanırız dostlar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Öğrencilerden Huzurevine Ziyaret
Öğrencilerden Huzurevine Ziyaret
TİCARİ TAKSİLERE ORTAK DENETİM
TİCARİ TAKSİLERE ORTAK DENETİM