Warning: session_start(): open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php56/sess_8gffnhil2f6ks6t6nbd6hd3u91, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/yalovadanhaberle/public_html/index.php on line 24

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/yalovadanhaberle/public_html/index.php:24) in /home/yalovadanhaberle/public_html/index.php on line 24
“AK Parti darmadağın” Yalovadan Haberler - Yalova Haber
Advert
“AK Parti darmadağın”
ALİHAN PEHLİVAN

“AK Parti darmadağın”

Bu içerik 948 kez okundu.

Durum Vahim

 

Bayram Tatili için bir haftalığına geldiğim Yalova’da siyasi havayı koklamak hiçte zor olmadı. Yıllardır siyasetin içerisinde bulunan birisi olarak Yalova’da gördüğüm, duyduğum tablo beni gerçekten çok üzdü.

Bunu peşinen söylüyorum çünkü duyduklarım Yalova’da olması gereken değil, olmaması gerekenlerin yapıldığı yönde.

 

“AK Parti darmadağın”

 

Bir kere AK Parti belediye seçimlerin üzerine sünger çekememiş. Hala daha eski hesaplar görülmeye çalışılıyor. Eski ve yenilerin savaşı, öyle gizli falan, değil ulu orta yapılıyor.

Ve her açıklamada geçmişte yapılan hatalı işler bir bir ortaya dökülüyor. Aynı dönemde aynı partinin vekilliğini yapmış kişi ile belediye başkanı neler neler anlatıyor basının önünde.

Tüm bunları alt alta koyduğunuzda AK Partinin Yalova’da darmadağın olduğunu söylemek hiçte zor olmuyor.

AK Parti Genel Merkezin dikkatleri şu sıralar malum başka konularda. Hal böyle olunca Yalova gibi küçük yerlerde, siyaset kendi içinde büyük ama dışarıda çok küçük kısır tartışmaların döngüsünde devam ediyor.

Yakup Koçal’ın Termal Belediye Başkanı İsmail Artik’i Yalova Belediye başkanlığı için hazırladığı hatta bu ekibe Kadıköy ve Çiftlikköy Belediye başkanlarının da destek verdiği konuşuluyor.

Ak Parti Yalova eski Milletvekili Temel Coşkun’unda FETÖ ile ilgili açıklamaları da o’nun da bazı hesapların içinde olduğunun en önemli kanıtı niteliğindedir.

AK Parti İl Başkanı ile AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel ise tartışmaların çok uzağında, adeta sinde geçsin demekte. Ama bu yangın sonunda kendilerine de yakacağının farkında bile olmadan günlerini geçiriyorlar.

Kısacası AK Parti kurulduğu günden bu yana ilk kez bu kadar dağınık ve düzensiz bir ortamda Yalova’da siyaset yapmaya çalışıyor.

 

“CHP’de büyü bozuldu”

 

Bir elmanın iki yarısı gibiydiler Muharrem İnce İle Vefa Salman. Özellikle Vefa Salman’ın Belediye Başkanı olmasında hiç şüphesiz Muharrem İnce’nin ısrarı ve çalışkanlığı var.

Ancak siyasette her anın atmosferi o anın sonuçları ile değerlendirilmelidir. Belediye seçimlerin olduğu dönemde AK Partinin üst düzey isimlerinden bir tanesi ile Yalova’ya gelip 2. Tur öncesi bir durum değerlendirmesi raporu hazırlamıştık.

Benim ile birlikte gelen raportör arkadaşım ile birlikte Yalova’nın iki günde nabzını tutmuştuk. Duyduklarımız karşısında ikimizin de adete dudağı uçuklamıştı.

Çeteler, mafyalar, belediyeyi babasının çitliği gibi idare edenler...

Bunların kim olduğunu ben bilmiyordum ama Yalova halkıda çok iyi biliyordu. Zaten raportör arkadaşım bunları da raporuna yazmıştı ama yapacak çok fazla bir şey yoktu.

Neticede Vefa Salam kazandı, ancak o günlerde o ekibin karşısına kimi çıkartsanız, kazanacak şansı vardı. Vefa Salman o şansı beceriye döktü, azim etti ve sonuçta kazandı.

Vefa Salman ile Muharrem İnce’nin de o günlerdeki gibi araların çok iyi olmadığını ben duyduğuma göre her halde sizde duymuşsunuzdur. İyi de ne oldu da bu ikilin arasına kara kediler girdi?

İnce, Koçal’ın Vefa Salman’ın üstüne üstüne gittiği şu günlerde yeteri kadar sahip çıkıyor mu sizce? Veya neden kendini siper etmiyor? Yoruldu mu?

Kısacası Yalova’da siyaset önümüzdeki günlerde çok şeylere gebe.

Ancak bu tartışmalardan, bu yaşananlardan Yalova kazançlı çıkar mı? Sorulması gereken soru bu iken, şimdi ki konjektör buna pek müsaade edecek gibi gözükmüyor…

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Öğrencilerden Huzurevine Ziyaret
Öğrencilerden Huzurevine Ziyaret
TİCARİ TAKSİLERE ORTAK DENETİM
TİCARİ TAKSİLERE ORTAK DENETİM