Warning: session_start(): open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php56/sess_vrfvpri87tsnak289phfcgrai5, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/yalovadanhaberle/public_html/index.php on line 24

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/yalovadanhaberle/public_html/index.php:24) in /home/yalovadanhaberle/public_html/index.php on line 24
Termal’i Kurtarmak Yalovadan Haberler - Yalova Haber
Advert
Termal’i Kurtarmak
ALİHAN PEHLİVAN

Termal’i Kurtarmak

Bu içerik 775 kez okundu.

ağlık Bakanlığı tarafından işletilen Termal Kaplıca Tesisleri yılın her sezonunda hareketliliği yakalamak adına önemli bir projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyormuş. 

Elbette Termal’in yılın belli zaman dilimleri değil her zaman turizmin odak noktası olmasını istemek gerekiyor. Ancak her zaman bir şeyleri istemekte yeterli olmuyor. 

Özellikle kış aylarını çok az bir dolulukla geçiren tesisleri ölü sezon olarak anılan bu dönemde canlılığı yakalamak adına çareyi Aqua Park projesinde bulmuş yöneticiler.

Bence projeler üretmek, bu noktada kafa yormak elbette niyet açısından son derece önemli. Ancak Termal’in asıl sorunu herkese hitap edememesi değil. Sorunu iyi tespit edip ona göre çare üretmek daha mantıklı olur. 

Benim gibi yurt dışında yaşayan ve senede birkaç günlüğüne de olsa Termal’e gelenlerin ilk gördükleri şey maalesef pislikten başka bir şey değil. 

Son olarak bu yaz Katar’lı çok zengin bir aile dostum ile birlikte ziyaret etmiştik Termal’i. Bakımsız ve pislik içindeydi. Bizim öve öve bitiremediğimiz ve ziyaret etmesi için çok uğraştığımız insanlar önünde mahcup olmak bir taraftan gerçekten gördüklerim karşısında üzülmek diğer taraftan…

Termal Kaplıca İşletmeleri işleten değerli sorumlulara naçizane tavsiyemiz Termal’in temizlik işine de el atmaları. Elbette Termal’e yapılacak Aqua Parkı ciddi bir potansiyeli beraberinde getirecektir. 

Ancak Termal, zaten temizlik konusunda sıkıntı yaşarken daha da fazla insanın gelip daha fazla kirleneceğini düşünmelerini de ayrıca tavsiye ederim.

Termal’i eski kalabalık günlere dönmesi, bu kalabalıkla birlikte temiz bir çevreye sahip olması en büyük temennimiz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Öğrencilerden Huzurevine Ziyaret
Öğrencilerden Huzurevine Ziyaret
TİCARİ TAKSİLERE ORTAK DENETİM
TİCARİ TAKSİLERE ORTAK DENETİM