Warning: session_start(): open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php56/sess_u5aauoaripsitk2oa6r2hvgig0, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/yalovadanhaberle/public_html/index.php on line 24

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/yalovadanhaberle/public_html/index.php:24) in /home/yalovadanhaberle/public_html/index.php on line 24
Girişimciler için Sosyal Medya Eğitimi YTSO’da gerçekleştirildi Yalovadan Haberler - Yalova Haber
Advert

Girişimciler için Sosyal Medya Eğitimi YTSO’da gerçekleştirildi

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası ve TOBB Yalova İl Kadın Girişimciler Kurulunun organizasyonuyla "Girişimciler için Sosyal Medya Eğitimi" Matematik Mühendisi Girişimci Eğitmeni Bora Önalan'ın sunumuyla Yalova Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Girişimciler için Sosyal Medya Eğitimi YTSO’da gerçekleştirildi
Bu içerik 62 kez okundu.

Düzenlenen programa; TOBB Yalova İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Merva Gençer ve kurul üyeleri ile çok sayıda kadın ve genç girişimci katılım sağladı.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi E-Ticarette Sürekli Eğitim Merkezi eğitmeni Bora Önalan, ticarette sosyal medyanın gücü, sosyal medya işletme sayfaları, işletme sayfalarının verimli kullanımı, potansiyel müşterilere erişim ve sosyal çevre haricindeki müşterilere erişim için hedef kitle seçimi ile reklam konuları üzerinde katılımcılara bilgi verdi.

Önalan, iki bölümde gerçekleştirdiği sunumda, sosyal medya kanalları üzerinde işletme sayfalarının oluşturulması, işletme sayfalarında kullanılacak görsellerin ve ürün hizmet içeriklerinin oluşturulmasında dikkat edilmesi gereken hususlar ve bu amaçla kullanılabilecek programlar, iş ilanı oluşturma teknikleri, paylaşılan ürün hizmet görsellerinin istatistiksel olarak değerlendirilmesi gibi birçok başlıkta katılımcılara bilgiler verdi

Eğitim programını hazırlayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’ne ve Eğitmen Bora Önalan’a teşekkürlerini sunan TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Merva Gençer, ekonomik hayatta yeteri kadar yer alamayan kadınların dijital ortamda amatör ya da profesyonel birer girişimci olarak öne çıkabileceklerini söyledi.

Gençer, “Girişimcilik de artık ikiye ayrılıyor, bir tarafta geleneksel yöntemlerle kısıtlı kalanlar, diğer tarafta ise dijital platformları etkin kullanıp ürün ve hizmetlerin dünyaya pazarlayanlar. Bu projenin sonunda, sosyal medya sayesinde işlerin büyütme yetkinliğine sahip yurt genelinde 5 bin kadının ortaya çıkması bekleniyor. Biz inanıyoruz ki, kadınlarımızın güçlenmesi halinde, ekonomimiz de hızla güçlenecektir." dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Öğrencilerden Huzurevine Ziyaret
Öğrencilerden Huzurevine Ziyaret
TİCARİ TAKSİLERE ORTAK DENETİM
TİCARİ TAKSİLERE ORTAK DENETİM