Advert

TUNUSLU HASTANIN KOCASI POLİKLİNİK BASTI

Sağlık çalışanlarına şiddet ve memurlara 'benim vergimle geçiniyorsun' tacizlerinin bitmediği ülkemizde, şimdide yabancı hastalar ayaklandı. İddiaya göre; 02.08.2018 tarihinde endoskopi olmak için Yalova Devlet Hastanesi'ne başvuruda bulunan Tunuslu A.A. (26), veri giriş personelini ingilizce bilmediği gerekçesiyle aşağıladı. 5 dil konuştuğunu ve evrensel bir dil olan ingilizceyi herkesin konuşması gerektiğini söyleyen hasta; veri giriş personelini küçümseyerek önce başhekimliğe, sonra da kocasına şikayet etti.

TUNUSLU HASTANIN KOCASI POLİKLİNİK BASTI
Bu içerik 1515 kez okundu.

Endoskopi işleminin randevulu yapıldığını bilmeyen eşi D.Ç. mesai bitiminde poliklinik basarak terör estirdi. 'Yabancı hastalarının muayene ücretleriyle maaş alıyorsunuz, eşim sizin yüzünüzden bugün endoskopi olamadı' diyerek veri giriş personellerinin üzerine yürüyen koca, Bimer ve Cimere de şikayet başvuruları yaparak hak aradı.

İddiaya göre veri giriş personeli V.K. (33); ''Hastanemizde zaten yabancı hastalar için tercüman bulunmakta. Sıkıştığımız durumlarda onunla koordineli çalışıyoruz. Ama Tunuslu hasta, resmen ingilizce bilmediğim için beni aşağıladı ve küçümsedi. Eşinin polikliniği basmasından sonra günlerce güvenlik eşliğinde çalıştım. O gün endoskopi yapılamamasının sebebi ise; benimle yaşadığı münakaşa değil, endoskopi işleminin randevulu olarak yapılmasıdır'' şeklinde açıklamada bulundu.

Sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanların gereken cezayı aldığı, 'benim vergimle geçiniyorsun' tacizlerinin son bulduğu, Bimer'e asılsız şikayetlerle devlet kurumlarının oyalanmadığı günler istiyoruz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Öğrencilerden Huzurevine Ziyaret
Öğrencilerden Huzurevine Ziyaret
TİCARİ TAKSİLERE ORTAK DENETİM
TİCARİ TAKSİLERE ORTAK DENETİM