Advert

MİLLİ EĞİTİMDE ASLAN PAYI YALOVA’NIN

Yalova 2018 yılında 227 Derslik, 300 Öğrenci Kapasiteli Pansiyon, 3 Spor Salonu, 5 Atölye, 1 Konferans Salonu İle 140 Milyon Yatırım ile Aslan Payını Aldı.

MİLLİ EĞİTİMDE ASLAN PAYI YALOVA’NIN
Bu içerik 896 kez okundu.

İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tosun: “Bakanlığımızın olarak herkesin eğitim ve öğretime eşit şartlar altında erişmesi, çağın gerektirdiği davranışları kazandırması, yenilikçi, dil becerileri yüksek, sorumluluk sahibi, sağlıklı ve mutlu bireyler olarak yetişmesi önceliğidir.

Bugüne kadar yaptığımız çalışmalar neticesinde, temel altyapı ve erişim sorunlarını çözdük. Eğitimi ve eğitimde fırsat eşitliğini daima hedefimiz olarak gördük. Eğitimde marka kent olan Yalovamızın her türlü eğitim ihtiyacını karşılayacak yatırımlarını kazandırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gelecek yıl eğitim yatırımı olarak Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi’ni ilimize kazandırmayı hedefliyoruz.

Eğitim, ülkemizin yarınını şekillendiren en önemli unsur; insana dair yapılacak yatırımların en değerlisidir. Yalova İl Milli Eğitim olarak bu bilinçle hareket ederek yatırımlarımızı bilimsel ve pedagojik gelişmelerle sürdürmektedir. Bu sürece katkısı olan, bu süreçte destek veren herkese teşekkür ediyorum. Yapımı devam eden ve tamamlanarak hizmete alınacak olan eğitim kurumlarımızın; eğitim ailemize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize ve Yalovamıza hayırlı olmasını diliyorum. diyerek sözlerini tamamladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Öğrencilerden Huzurevine Ziyaret
Öğrencilerden Huzurevine Ziyaret
TİCARİ TAKSİLERE ORTAK DENETİM
TİCARİ TAKSİLERE ORTAK DENETİM